• Member Login
  • Become a Member
  • Database Search
IATI - Israel Advanced Technology Industries
IATI - Israel Advanced Technology Industries
IATI News & Events Daily Industry News סומפו: על חדשנות, ביטוח ובינה מלאכותית

סומפו: על חדשנות, ביטוח ובינה מלאכותית

May. 3, 2020

יותר מ-80 אלף עובדים מונה SOMPO Holdings. מדובר בתאגיד ביטוח רב-זרועי אשר מוביל אסטרטגיה של התרחבות  לתחומים חדשים דרך חדשנות, ואשר נכנס לפעילות בישראל לפני זמן לא רב. שיחה עם ינון דולב, מנהל הפעילות של  Sompo Digital Lab בישראל, מאפשרת לתהות על קנקנה של החברה הענקית והמתפתחת הזו.

ביפן עצמה SOMPO היא הבעלים של חברת הביטוח הגדולה במדינה, כמו גם רשת בתי האבות המונה 300 בתי אבות ו-125 מרכזי יום. החברה פעילה ביותר מ-30 ארצות עם מכירות המקיפות 34 מיליארד דולר בשנה, ויש לה 20 מיליון לקוחות ביפן ובעולם. חברות שונות של שירותי סיעוד ביתי ומוסדי, ביטוחים אישיים שונים, שירותי רווחה ואיכות חיים, מסתופפות תחת המטרייה הענקית הזו. יפן היא הכלכלה השלישית בגודלה בעולם אך עדיין מתמודדת עם אתגרים כמו אוכלוסייה מזדקנת וקצב גידול אוכלוסייה שלילי, ולכן הצורך בפיתוחים ושירותים נוספים הוא צורך מתמיד.

"הייחוד של SOMPO", אומר דולב, "הוא בשאיפה להגדיל את הפורטפוליו ולהפוך לחברת שירותים ומוצרים בתחומי בריאות וסיעוד, רווחה ועוד. על הרקע הזה יש לנו פעילות רבה של חדשנות ושיתופי פעולה, ואנחנו מאתרים חברות שאפשר להביא את המוצרים שלהן לשוק, בעיקר ביפן".

ש: מתי החלה הפעילות שלכם בישראל?

דולב: "הפעילות כאן החלה באוקטובר 2018, כחלק ממערך של שלוש מעבדות חדשנות - בטוקיו, בעמק הסיליקון ובתל אביב. בארץ מועסקים שבעה אנשי צוות, המחפשים טכנולוגיות לשיתופי פעולה והשקעות הון סיכון באופן אקטיבי, דרך קרנות, חממות ומפגשים מתמידים עם התעשייה."

לצוות של דולב יש שתי דרכים להשקיע בסטארט-אפים - אחת באמצעות קרן ההון סיכון התאגידית, והשנייה מתוך היחידות העסקיות הרלוונטיות. אין תקציב השקעות מיועד לישראל אלא כשיש הזדמנות בוחנים אותה באופן פרטני. בדרך כלל יצטרפו לסיבוב השקעה יחד עם קרנות מובילות, אך רק כשמדובר בפתרונות אסטרטגיים לסומפו. בין החברות שבהן השקיעה החברה היפנית בשנתיים האחרונות: אינטואישן רובוטיקס, בינה, נקסאר, סנסיפרי, גארדיאן ועוד.

לסומפו שיתוף פעולה שנחתם לאחרונה עם בית החולים אסותא, וגם בתחום האקדמי הוא מקיים פרויקטים שונים, למשל עם הפקולטה למדעי המחשב במרכז הבין-תחומי הרצליה. אפליקציה שמודדת מדדים רפואיים – קצב לב, רמת סטרס ועוד - ומבוססת על טכנולוגיה של חברת Binah הישראלית הושקה ביפן בתחילת השנה. בתחום הסייבר החברה משתפת פעולה עם חברות ישראליות כגון Panorays, Sensecy וMediGate. חברות נוספות הן מובילאיי שזכתה באתגר שפרסמה סומפו להקטנת מספר תאונות דרכים הקשורות לנהגים בגיל השלישי.

 ש: אז בין כל התחומים הרבים האלה, איזה סוג חברות אתם מחפשים?

דולב: "אנחנו מחפשים חברות עם מוצר שהתאמתו לשוק כבר מוכחת, בשלבי צמיחה, יחסית ממומנות, עם צוות מוצר ולקוחות, ומחפשים לראות מה יוכלו לתרום לפורטפוליו. רשימת תחומי העניין היא דינמית וכוללת אינשורטק, בריאות דיגיטלית, מוביליטי, סייבר וחקלאות. דוגמה בולטת היא פרויקטים רפואיים של פתרונות לגיל השלישי. בשל הפעילות שלנו בתחום בתי האבות, פיתוחים בתחום של סוכרת, סרטן, תפקוד קוגניטיבי, דמנציה ועוד, מאוד רלוונטיים לנו.

"עם זאת, אנחנו לא עובדים עם חברות בשלב המו"פ המוקדם. עם חברות כאלה אנחנו נדבר, ננהל דיאלוג אבל בעיקר נמתין עד שיהיו בשלב מתקדם. ואז נבחן אם הפתרון מתאים לשוקי היעד של סומפו והאם יש לנו מה לתרום לסטארט-אפ. ככלל אנחנו מאוד נגישים, נפגשים עם 5-10 חברות בשבוע. זה נשמע קצב מטורף אבל כל הזמן מפנים אלינו חברות".

על עצמו מעיד דולב "הקריירה שלי מורכבת ממקרים שקרו לי". נראה שרוב המקרים קרו היטב: לאחר מספר שנים של עבודה כמהנדס תוכנה, נסע ללמוד בארה״ב. עם סיום לימודיו קיבל הצעה להצטרף לתוכנית מנהלים של תאגיד GE שנמשכת שנתיים. השנתיים הפכו ל-13 שנה במהלכן התמנה למנהל הפיתוח העסקי והשיווק של 2 יחידות עסקיות, כולל חטיבת הרישוי של קניין רוחני. בהמשך הוביל את הפיתוח העסקי שלGlobal Research  GE בארץ מול סטארט-אפים, ובנה את תוכנית ההאצה של GE Digital שכללה 26 חברות בשנים 2015-2018. ביולי 2018 הצטרף לסומפו והשאר היסטוריה.

 

כרטיס ביקור: SOMPO Holdings

נוסדה: 1887

מספר עובדים בארץ: 7 (בעולם 80 אלף)

מנכ"ל בארץ: ינון דולב

תחום פעילות: טכנולוגיות ביטוח, בריאות ובריאות דיגיטלית, סייבר, מוביליטי, IoT, בינה מלאכותית.

ליצירת קשר: yinnon.dolev@sompo-tlv.io

  

| Terms of Use | Privacy Policy | Sitemap